Produktbeskrivelse
Pilleovnen fra Edilkamin Blade UP er designet i et moderne udtryk med et brændkammer i støbejern.
Mulighed for flytning af varm luft bagpå og på højre side.
Indbygget Wi-fi.
| Effekt | 4,3 – 12,1 kW |
| Virkningsgrad | 90,6 % |
| Energimærke | A+ |
| Højde | 113 cm |
| Bredde | 90 cm |
| Dybde | 34,5 cm |
| Pilleforbrug | 1 -2,8 kg. pr. time |
| Røgafgang | Ø80 mm |
| Pillemagasin | 22 kg |
| Brændetid | 8 – 22 timer |
| Farve | Sort, bordeaux, hvid, bronze |
Edilkamin Blade 12 ++ stål med topudgang (12,1 kW)
Varenummer (SKU): 1430 85284135.200,00 DKK























