Produktbeskrivelse
Pilleovnen Edilkamin Evia2 UP har et brændkammer i støbejern og opvarmer helt op til 215 m2 med din effekt på 8,2 kW. Edilkamin Evia2 UP har runde former og dobbeltdør med kig til flammerne igennem glasset.
Tilkøb:
- Wi-fi tilslutning
- GSM-sender
| Effekt | 2,4 – 8,2 kW |
| Virkningsgrad | 91,5 % |
| Energimærke | A+ |
| Højde | 113 cm |
| Bredde | 56 cm |
| Dybde | 57 cm |
| Pilleforbrug | 0,5 – 1,9 kg. pr. time |
| Røgafgang | Ø80 mm |
| Pillemagasin | 16 kg |
| Brændetid | 8-32 timer |
Edilkamin Evia2 UP med topudgang (8,2 kW)
Varenummer (SKU): 1396 80713032.250,00 DKK





















