Produktbeskrivelse
Pilleovnen fra Ravelli Dual 7 har et flot udsyn til flammerne. Sidepanelerne er designet i stål, hvor lågen og toppen af pilleovnen er lavet af støbejern.
| Effekt | 3,5 – 7,2 kW |
| Virkningsgrad | 90,5 – 91,7% |
| Energimærke | A+ |
| Højde | 104,1 mm |
| Bredde | 50,2 mm |
| Dybde | 56,1 mm |
| Pillemagasin | 15 kg |
| Pilleforbrug | 0,7 – 1,4 kg. pr. time |
| Røgafgang | Ø80 mm bagudgang |
| Brændetid | 10 – 20 timer |
| Farve | Sort og hvid stål og støbejern |
Ravelli Dual 7 Air med bagudgang.
Varenummer (SKU): 1419 012-00-001A30.270,00 DKK






















