Produktbeskrivelse
HWAM 2610 med sideglas/klassisk låge inkl. vægbeslag. Brændeovnen fås med autopilot, der søger for en god forbrænding uden manuel regulering til lufttilførelsen. Med brændeovnen fra HWAM 2610 får du et behageligt indeklima, som giver en ensartet temperatur i hele rummet.
| Driftsområde | 2-6 kW |
| Nominel effekt | 4,5 kW |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Højde | 70 cm |
| Bredde | 43 cm |
| Dybde | 40,4 cm |
| Vægt | 64 kg |
| Tilslutningsmål: – Autopilot/Autopilot IHS – Tilslutning fra gulv – Top afgang |
65 cm 1/67 cm 8 cm |
| Afstand til brændbart materiale: – Bag – Side – Forside – Væg, hjørneplacering |
19 cm 36 cm 80 cm 31 cm |
| Virkningsgrad | 80,3/81,3 % |
HWAM 2610c – klassisk låge – vægbeslag
Varenummer (SKU): 813 2611001På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
19.595,00 DKK























