Produktbeskrivelse
Store sideglas giver fornemmelsen af en åben pejs. En brændeovn med store sideglas er perfekt til at knytte store arealer sammen i åbne planløsninger. Stil den mellem spisepladsen og stuen, så ses ilden både, når I spiser, og når I slapper af i sofaen!
| Effekt | 3-7 kW (5kW) |
| Virkningsgrad | 80 % |
| Varmer | op til 120 m² |
| Højde | 1066 mm |
| Bredde | 495 mm |
| Dybde | 440 mm |
| Afstand til brændbart – siden |
500 mm |
| Afstand til brændbart – bag |
100 mm |
| Farve | Sort |
| Brændelængde | 33 cm |
Tilkøb
- Frisklufttilslutning
- Bundlåge
- Varmemagasin
- Gulvplade i glas
- Drejeplade
Læs mere om seriens funktioner her.
Contura 556 Style med støbejernslåge
Varenummer (SKU): 253 30094523.740,00 DKK – 25.240,00 DKK




















