Produktbeskrivelse
Lotus Prio 6 er en brændeovn med sideglas og fedtsten. Denne Lotus brændeovn er moderne i looket, og har en god virkningsgrad for varmen i hjemmet. Man får en unik brændeovn, idet at rammen er lavet af fedtsten. Få både varme og hyggelig indenfor dørene med denne brændeovnsserie.
Sort eller grå med fedtsten.
| Effekt | 7kW |
| Virkningsgrad | 79% |
| Varmer | op til 30-120 m² |
| Højde | 1110 mm |
| Bredde | 540 mm |
| Dybde | 440 mm |
| Afstand til brændbart: – siden – bag |
350 mm 150 mm |
| Farve | Sort og grå |
| Energimærke | A |






















