Produktbeskrivelse
Automatisk start for hurtig optændning, boost-funktion for at vække liv i gløderne og lydsvag askeskuffe.
Lågen er selvlukkende, dog med mulighed for at låse den i åben position under for eksempel rengøring.
Denne brændeovn fra Contura 800 Style-serien, passer ind i ethvert rum. Skorstenen kan tilsluttes både fra toppen og fra bagsiden.
| Effekt | 5kW |
| Virkningsgrad | 81 % |
| Varmer | op til 120 m² |
| Højde | 694 mm |
| Bredde | 465 mm |
| Dybde | 365 mm |
| Brændelængde | 33 cm |
| Vægt | 67 kg |
| Energimærke | A+ |
Tilkøb
- Frisklufttilstrømning
- Easy closing bundlåge
- Formgulvplade
Contura 810W Style med støbejernslåge
Varenummer (SKU): 1524 30165917.740,00 DKK – 19.240,00 DKK





















