Produktbeskrivelse
Vores højt elskede brændeovn med en ny, spændende støbejernslåge og større sideglas kan fås med støbejerns- eller fedtstenstop.
| Effekt | 3-7 kW (5kW) |
| Virkningsgrad | 79 % |
| Varmer | op til 120 m² |
| Højde | 1544 mm |
| Bredde | 496 mm |
| Dybde | 438 mm |
| Afstand til brændbart – siden |
500 mm |
| Afstand til brændbart – bag |
100 mm |
| Farve | Sort |
| Brændelængde | 33 cm |
Tilkøb
- Frisklufttilslutning
- Bundlåge
- Varmemagasin
- Gulvplade i glas
- Drejeplade
Læs mere om seriens funktioner her.
Contura 596 Style med støbejernslåge
Varenummer (SKU): 254 698897På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
29.740,00 DKK




















