Produktbeskrivelse
Slank, effektiv og funktionel hyggespreder hele året rundt. Det buede, diskrete håndtag ved lågens bund er bygget ind i designet, og får dermed form og finish til at gå op i en højere enhed. Brændeovnen har indbygget rudeskyl, som gør at det er nemmere at vedligeholde glassene og gøre det rent. HWAM 2630 passer særligt til de lidt mindre hjem.
| Driftsområde | 2-6 kW |
| Nominel effekt | 4,5 kW |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Højde | 100 cm |
| Bredde | 43 cm |
| Dybde | 36,8 cm |
| Vægt | 73 kg |
| Tilslutningsmål: – Autopilot/Autopilot IHS – Tilslutning fra gulv – Top afgang |
95 cm 1/97 cm 8 cm |
| Afstand til brændbart materiale: – Bag – Side – Forside – Væg, hjørneplacering |
19 cm 36 cm 80 cm 31 cm |
| Virkningsgrad | 80,3/81,3 % |
HWAM 2630m – moderne låge
Varenummer (SKU): 814 2630001På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
22.395,00 DKK






















