Produktbeskrivelse
Pilleovnen fra Edilkamin Nara opvarmer 240m3 og har wi-fi integreret (fjernbetjening medfølger). Med fjernbetjeningen kan du automatisk styre forbrændingen af træpillerne. Pilleovnen skaber en hyggelig stemning og flot kig til flammerne gennem glasruden. Pilleovnen er sort med sort kakkel.
| Effekt | 3,8 – 9,2 kW |
| Højde | 99 cm |
| Bredde | 46 cm |
| Dybde | 49 cm |
| Pilleforbrug | 0,9 – 2,2 kg. pr. time |
| Røgafgang bagud | Ø80 mm |
| Pillemagasin | 24 kg |
| Brændetid | 11 – 27 timer |
| Farve | Sort |
Edilkamin Nara 9 Plus EVO med bagudgang (varmeflyt)
Varenummer (SKU): 815420På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
23.750,00 DKK


















