Produktbeskrivelse
HWAM 3100-serien kombinerer moderne design og hygge.
HWAM 3110 er kommet på piedestal og har dermed fået et løft uden at miste sit lette og stilfulde udtryk.
Brændkammeret er hævet op i en højde så brændeovnen er let at betjene og flammerne kan nydes optimalt.
| Driftsområde | 2-7 kW |
| Nominel effekt | 4,5 kW |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Skorstenstræk, anbefalet (Pa) | 12 Pa |
| Højde | 105,5 cm |
| Bredde | 47,9 cm |
| Dybde | 41,4 cm |
| Vægt | 98 kg |
| Tilslutningsmål: – Tilslutning fra gulv, topafgang |
99,8 cm |
| Afstand til brændbart materiale: – Bag – Side – Forside – Hjørneplacering |
10 cm 20 cm 80 cm 13 cm |
| Virkningsgrad | 78,1 % |
HWAM 3110m – moderne låge – piedestal – bundlåge i stål
Varenummer (SKU): 1066 3110013På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
22.045,00 DKK






















