Produktbeskrivelse
Vælg brændeovnen Contura 510 Style, hvis du vil placere din brændeovn i et hjørne. Den generøse glaslåge spreder lys og varme i rummet. De nye håndtag bliver ikke varme og er mere integrerede i brændeovnens front.
| Effekt | 3-7 kW (5kW) |
| Virkningsgrad | 79 % |
| Varmer | op til 120 m² |
| Højde | 1025 mm |
| Bredde | 496 mm |
| Dybde | 438 mm |
| Afstand til brændbart – siden |
500 mm |
| Afstand til brændbart – bag |
100 mm |
| Farve | Sort |
| Brændelængde |
33 cm |
| Energimærke | A |
Tilkøb
- Frisklufttilslutning
- Bundlåge
- Varmemagasin
- Gulvplade i glas
- Drejeplade
Læs mere om seriens funktioner her.
Contura 510 Style med glaslåge
Varenummer (SKU): 250 69890522.740,00 DKK – 24.240,00 DKK























