Produktbeskrivelse
HWAM 3110 med støbejernstop og klassisk låge inkl. vægbeslag.
Designet i denne ellipseformede brændeovnsserie udspringer fra de skandinaviske rene linjer og enkle design. Dette gør, at HWAM 3100-serien ikke blot er en brændeovn men også et smukt møbel, som både vil tage sig flot ud og varme i et hvert hjem. Hænges HWAM 3110 op på væggen, får den et let udtryk og er særlig rengøringsvenlig.
| Driftsområde | 2-7 kW |
| Nominel effekt | 4,5 kW |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Skorstenstræk, anbefalet (Pa) | 12 Pa |
| Højde | 75,5 cm |
| Bredde | 47,9 cm |
| Dybde | 41,4 cm |
| Vægt | 84 kg |
| Afstand til brændbart materiale: – Bag – Side – Forside – Gulv – Væg, hjørneplacering – Møbleringsafstand foran |
10 cm 20 cm 80 cm 3 cm (vejlende 13-34 cm) 80 cm |
| Virkningsgrad | 78,1 % |
| Energiklasse | A |
HWAM 3110c – væghængt – klassisk låge – bundlåge i stål
Varenummer (SKU): 466 311201118.695,00 DKK























