Produktbeskrivelse
HWAM 3120c giver dig en moderne brændeovn i et klassisk udtryk. Formen på brændeovnen giver rig mulighed for kig til flammerne. Form og finish hele vejen rundt gør det muligt at placere den både i et hjørne, ved lige væg og for så vidt også midt i rummet. HWAM 3120 kan suppleres med en drejesokkel, så ilden kan nydes fra hver en vinkel i rummet.
| Driftsområde | 2-7 kW |
| Nominel effekt | 4,5 kW |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Skorstenstræk, anbefalet (Pa) | 12 Pa |
| Højde | 100,5 cm |
| Bredde | 47,9 cm |
| Dybde | 41,4 cm |
| Vægt | 98 kg |
| Tilslutningsmål: – Tilslutning fra gulv, topafgang |
97,8 cm |
| Afstand til brændbart materiale: – Bag – Side – Forside – Hjørneplacering – Møbleringsafstand foran |
10 cm 20 cm 80 cm 10 cm 80 cm |
| Virkningsgrad | 78,1 % |
| Energiklasse | A |
HWAM 3120c – klassisk låge – bundlåge i stål
Varenummer (SKU): 465 312201118.995,00 DKK






















