Produktbeskrivelse
Wiking Luma 2 er en vægophængt brændeovn, der er indeholder moderne teknologier, som sikre en effektiv forbrænding med den automatiske luftregulering. Når brændeovnen er vægophængt, syner det af mere plads i rummet og virker mere luftigt. Det særlige ved brændeovnen fra Wiking Luma 2 er det store brændkammer, som har plads til 46 cm lange brændestykker.
| Ydelse | 4-9 kW |
| Nominel effekt | 7 kW |
| Virkningsgrad |
81% |
| Røgafgang Ø | 150 mm |
| Højde | 80,1 cm |
| Bredde | 53 cm |
| Dybde | 46 cm |
| Afstand til brændbart – Side – Foran ovnen – Bag – Ved hjørnemontering |
45 cm 115 cm 5 cm 31,5 cm |
| Energiklasse | A+ |
| Brændkammerbredde | 46 cm |
Wiking Luma 2 inkl. vægbeslag
Varenummer (SKU): 1021 2001002På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
18.145,00 DKK



















