Produktbeskrivelse
Denne model fra Edilkamin Slide 2 7 med fedtsten har et brændekammer i støbejern. Røgafgang midtpå foroven. Wi-fi integreret. Føler i pillemagasin. Pillemagasinet er meget stort, der giver op til 29 timers drift. Pilleovnen leveres med en fjernbetjening, hvor det er muligt automatisk at styre forbrændingen. Topfladen er lavet af fedtsten, som er et naturligt smukt materiale, der lager varmen i lang tid.
| Energimærke | A+ |
| Effekt | 3 – 6,9 kW |
| Opvarmer | 130 -180 m2 |
| Virkningsgrad | 88% |
| Højde | 99,5 cm |
| Bredde | 46 cm |
| Dybde | 49 cm |
| Pilleforbrug | 0,7 – 1,6 kg. pr. time |
| Røgafgang i top | Ø80 mm |
| Pillemagasin | 20 kg. |
| Brændetid | 13-29 timer |
Edilkamin Slide2 7 fedtsten med topudgang (6,9KW)
Varenummer (SKU): 1507 809700På lager - Sendes inden for 1-2 arbejdsdage
23.500,00 DKK




















