Produktbeskrivelse
Pilleovnen fra Ravelli R70 Air med top- eller bagudgang fås med et RDS system, der gør det nemmere at bruge pilleovnen. Pilleovnen er designet i stål med en brændskål i støbejern.
| Effekt | 3,2 – 7,1 kW |
| Energimærke | A+ |
| Virkningsgrad | 90,2 – 90,8 % |
| Højde | 957 mm |
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 499 mm |
| Pillemagasin | 15 kg |
| Pilleforbrug | 0,62 – 1,48 kg. pr. time |
| Brændetid | 10 – 23 timer |
| Røgafgang | Ø 80 mm bagudgang |
| Farve | Sort og hvid stål |
Ravelli R70 Air med top eller bagudgang
Varenummer (SKU): 1411 014-00-001A22.260,00 DKK – 24.260,00 DKK
























